Zaproszenie na świąteczny kiermasz`2018

Kiermasz`2018

AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY`2018

Zakończyliśmy AKCJĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która trwała w Naszej szkole przez cały listopad. Przez ten czas gromadziliśmy produkty dla naszych rodaków na Kresach. W poniedziałek 3 grudnia paczki zostały dostarczone do magazynu głównego, a stamtąd pojadą na Kresy Wschodnie.

Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, gronu nauczycielskiemu oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie.

Katecheci

Integracyjny Turniej Sportowy „Jesteśmy Razem”

Ale się działo!
 Integracyjny Turniej Sportowy „Jesteśmy Razem”

W czwartek 29 listopada w naszej szkole odbył się zorganizowany przez świetlicę Amaro Strychos międzyszkolny turniej sportowy Jesteśmy Razem. W turnieju brali udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych: SP3 w Bytomiu, SP9 w Bytomiu, SP16
w Bytomiu, SP42 w Bytomiu, ZSS nr 3 w Bytomiu, ZSS nr 3 w Chorzowie i ZSP nr 12 w Gliwicach. Naszą szkołę odwiedzili goście – Pan Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach - Pani Magdalena Szewczuk-Szturc i Pani Joanna Janecka, przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty-  Pani Marzena Zabiegała i Pan Mirosław Papiernik oraz Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów. Zabawie towarzyszyło dużo uśmiechu, profesjonalny doping chearleaderek, i zasady fair-play. Zawody uświetniły występy wychowanków świetlicy – zespołu tanecznego „Terne Ciave” i wokalnego „Cantalibre” Wszyscy wyszli z uśmiechem na twarzy, medalami i podarunkami. Po zawodach uczestnicy zjedli przygotowany przez uczniów Technikum Gastronomicznego żurek i pyszne słodkie rogaliki.

Na koniec wszyscy brali udział w przedstawieniu i pokazie cyrkowym grupy „Lufcik na Korbkę”.

Całość została sfinansowana z dotacji Wojewody Śląskiego w ramach realizacji rządowego programu Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.

14 grudnia 2018

Alfred, Izydor