Zebranie rodziców październik`2018

Zebranie rodziców odbędzie się:

25.X.2018 czwartek klasy 4 - 8 godz. 16.30

29.X.2018 poniedziałek klasy 1 - 3 godz. 15.30

Dzień nauczyciela w naszej szkole :)

W piątek 12 października aula naszej szkoły zamieniła się w krainę bajek. Małgosia (p. Anna Frączek), Jaś (p. Kamil Rakoczy), Baba Jaga (p. Beata Michalska), Czerwony Kapturek (p. Monika Giełzak- Chudziak), Złe Wróżki (p. Magda Kowalczuk i Beata Malok), Zły Wilk (p. Agata Kołodziejczyk) oraz Kuba Mroczkowski i Oliwia Bubik przenieśli nas w krainę baśni i czarów. Przedstawienie było niespodzianką dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta. Wybuchom śmiechu i oznakom zachwytu nie było końca. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości w realizacji swoich celów oraz wielu sukcesów.
Zapraszamy na fotorelację:)

Święta w październiku??? W SP 16 wszystko jest możliwe.

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mieliśmy wrażenie  jakbyśmy rozpakowywali prezenty pod choinką.

Do naszej biblioteki dotarła dostawa 858 książek - wśród nich same nowości czytelnicze oraz lektury.

Dzięki pomocy Amelki, Oli, Nikoli, Leny, Marleny i Weroniki szybko udało się wypakować  książki, które wkrótce trafią do Waszych rąkSmile

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 i 28 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas  mieli okazję posłuchać baśni, wierszy i fragmentów ciekawych książek czytanych przez nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Klasę Ia odwiedziła przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Zagozda, która czytała książkę pt.: „Basia w bibliotece”. Uczniów klasy IIIa z „Mitami dla dzieci” Grzegorza Kasdepke zapoznała pani dyrektor Dorota Żuber. Pani wicedyrektor Katarzyna Kowalczyk- Kaliciak czytała w klasie Ib opowiadanie o jeżyku z książki pt.: „Gang słodziaków” Renaty Piątkowskiej.

W akcję zaangażowali się też uczniowie klasy VIIb: Wiktoria i Igor zapoznali młodszych kolegów z klasy Ic oraz IIa z japońskim teatrzykiem kamishibai i przeczytali „Legendę o Skarbniku”. W klasach IVa, IVb, Va oraz VIIb zajęcia promujące głośne czytanie przeprowadziła pani Magdalena Kowalczuk. Uczniowie podczas zajęć w bibliotece szkolnej poznali wierszyki Michała Rusinka ze zbioru pt.: „Księga potworów”.

ZEBRANIA RODZICÓW

25.X.2018 czwartek klasy 4 - 8 godz. 16.30