Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 i 28 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas  mieli okazję posłuchać baśni, wierszy i fragmentów ciekawych książek czytanych przez nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Klasę Ia odwiedziła przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Zagozda, która czytała książkę pt.: „Basia w bibliotece”. Uczniów klasy IIIa z „Mitami dla dzieci” Grzegorza Kasdepke zapoznała pani dyrektor Dorota Żuber. Pani wicedyrektor Katarzyna Kowalczyk- Kaliciak czytała w klasie Ib opowiadanie o jeżyku z książki pt.: „Gang słodziaków” Renaty Piątkowskiej.

W akcję zaangażowali się też uczniowie klasy VIIb: Wiktoria i Igor zapoznali młodszych kolegów z klasy Ic oraz IIa z japońskim teatrzykiem kamishibai i przeczytali „Legendę o Skarbniku”. W klasach IVa, IVb, Va oraz VIIb zajęcia promujące głośne czytanie przeprowadziła pani Magdalena Kowalczuk. Uczniowie podczas zajęć w bibliotece szkolnej poznali wierszyki Michała Rusinka ze zbioru pt.: „Księga potworów”.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19.06.2019

godzina 9:00kl. 1 - 6 - sala gimnastyczna, potem do sali