Czas na kolor

Podsumowanie I części  projektu „ Czas na kolor” .

Od stycznia uczestniczymy w projekcie „ Czas na kolor”. Taką nazwę przyjęła ta część projektu, która była realizowana wBytomiu- Bobrku . Projekt miał otworzyć oczy na zapomniane miejsca oraz promować i wspierać instytucje, które dają alternatywy spędzania wolnego czasu bez alkoholu i innych używek szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Pod koniec czerwca  w świetlicy socjoterapeutycznej odbyło się podsumowanie I części projektu ,,Społeczeństwo równych szans i możliwości – Czas na Kolor!”, gdzie wspólnie z delegacją ze Szwecji, dyrekcją szkoły, pracownikami świetlicy, wolontariuszami, rodzicami oraz dziećmi, zakończyliśmy  6 miesięczną pracę pokazem tanecznym, prezentacją, występem dzieci oraz wyróżnieniami dla osób, które przyczyniły się do rozwoju projektu. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie  , dziennikarzy z Halo Bytom  . Wszystkie osoby zaangażowane w projekt przyczyniły się do tego wzruszającego momentu i  dzięki swojej postawie pokazują, że warto podejmować dalsze działania .

Do tej pory w ramach tej części projektu udało się:

* przeprowadzić cykl zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży mający na celu zintegrowanie środowiska oraz budowaniu postaw asertywnych i kreatywnych,

* utworzyć grupy warsztatowe rozwijające pasje i zainteresowania wśród dzieci i młodzieży m.in. zajęcia karate, taniec hip – hop,

* stworzyć poradnie interwencji kryzysowej,

* pomoc w aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych,

* nawiązać ścisłą współpracę z instytucjami kulturalnymi działającymi na terenie Bytomia, które przyłączają się do realizacji celów zamierzonych w projekcie

* wstępne realizacje cyklicznej sesji zdjęciowej poświęconej zmianie wizerunku dzielnicy oraz filmu dokumentalnego ,,Czas na Kolor!”

Po zakończeniu oficjalnej części projektu odbyła się akcja ,,Niebo Marzeń”. Około 80 balonów z kolorowymi kartkami, które zostały wypełnione przez uczestników sercowymi marzeniami, a następnie równocześnie wypuszczone w niebo, zakończyły podsumowanie I części projektu.

Zobacz więcej w galerii

ZEBRANIA RODZICÓW