Pierwsze uczniowskie doświadczenia

Od kwietnia 2009r. do czerwca 2011r. uczniowie klas I byli uczestnikami projektu. Każda z klas zrealizowała 50 godzin dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Zgodnie z teorią H. Gardnera, iż :  Każde dziecko jest zdolne, tylko musi być odpowiednio ukierunkowane by osiągnąć sukces”  istotą projektu stał się wszechstronny rozwój dzieci  poprzez praktyczne działania pod kierunkiem nauczyciela. Humanizacja edukacji w myśl tej teorii opiera się na uznaniu indywidualności i różnorodności każdego ucznia, a wychowanie i  nauczanie nie tworzy człowieka tylko pomaga dziecku w tworzeniu siebie. Podczas zajęć uczniowie pracowali w Ośrodkach Zainteresowań, wykorzystując pomoce dostarczone przez organizatora  np. książeczki logiko, gry planszowe, pacynki, globusy, mikroskop, przybory sportowe.

Pierwsze lata szkolne są najważniejsze, gdyż decydują o przyszłych losach dziecka,  wpływają na jego stosunek do nauki.  W projekcie edukacja została dostosowana do możliwości ucznia. Dzieci rozwijały, więc umiejętność samodzielnego uczenia się, samokontroli, wyzwalały swoje zainteresowania, uczyły się od siebie wzajemnie. Uczniowie nauczyli się eksperymentować, pisać scenariusze do teatrzyków kukiełkowych, sprawnie rozwiązywać zadania logiko, stali się mistrzami koordynacji dzięki zabawie z ,, Serem szwajcarskim”, poznali wiele technik plastycznych, doskonalili swoje umiejętności ruchowe. Podsumowaniem udziału uczniów w programie był pokaz osiągnięć zaprezentowany przed p. Dyrektor, nauczycielami i rodzicami.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu www.pierwszaki.pl

Pracujemy w Ośrodkach Zainteresowań

Tor zwinnościowy nie sprawia nam większego problemu

Pokazujemy rodzicom nasze umiejętności

Piszemy bajki i wykonujemy ilustracje do nich.

Tak powstały nasze książki..

Zabawy z chustą animacyjną to prawdziwa frajda

Pokazujemy nasze talenty rodzicom i gościom.

Uwielbiamy wcielać się w różne postaci z teatrzyku kukiełkowego

ZEBRANIA RODZICÓW

25.X.2018 czwartek klasy 4 - 8 godz. 16.30