Papierowe cudeńka

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w świetlicy socjoterapeutycznej odbyły się warsztaty „Papierowe cudeńka”. W spotkaniu wzięli udział podopieczni świetlicy wraz z rodzicami. Uczestnicy w trakcie warsztatów wykonali – zakładki do książek, kubki na długopisy oraz osłonki na nożyczki. Do wykonania tych przedmiotów zostały wykorzystane między innymi zużyte puszki po żywności oraz tekturowe rolki po papierze. Zrobione rzeczy zostaną wykorzystane w życiu codziennym i będą miłym wspomnieniem wspólnie spędzonych chwil z rodzicem. Podczas zajęć panowała miła i twórcza atmosfera. Wszystkim Rodzicom  i Dzieciom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w warsztatach. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. Organizatorzy- Katarzyna Dobiega i Joanna Kurzac.

Galeria :)

Ale zabawa:)

Dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, poniedziałek 2 marca, był dniem pełnym wrażeń. Uczniowie wraz z panią Violą i panią Magdą odwiedzili „Magiczną krainę” w Bytomiu. Pomimo okropnej pogody (deszcze, zawieje, burza) humory dopisywały podczas całej zabawy w bawilandii. A działo się, działo… Konkursy, zabawy, poczęstunek. Dzieci wróciły zmęczone, ale w świetnych nastrojach, pytając „Kiedy kolejna wycieczka?”.

„Zapal się na niebiesko”- „Light it up blue”

Dnia 2 kwietnia świetlica socjoterapeutyczna ze Szkoły podstawowej nr 16 w Bytomiu- Bobrku wzięła udział w Światowym Dniu Wiedzy o Autyzmie, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.

W godzinach popołudniowych młodzież wraz z wykonaną przez siebie  makietą Big Bena wyruszyła na Rynek Bytomski, aby wspólnie z innymi szkołami uczestniczyć w ogólnoświatowej akcji. Uczniowie zaprezentowali makiety słynnych budowli, a na znak solidarności z osobami autystycznymi – niebieskie balony zostały wypuszczone w niebo. Do domów wróciliśmy pełni nowych wrażeń i doświadczeń .

Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej n/t autyzmu odsyłamy do literatury fachowej :

Galeria zdjęć:)

* * *

Nasza świetlica brała udział w projekcie „ Rodzina – Bądźmy razem” współorganizowanym  wraz  z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu.

Dnia 19 grudnia gościliśmy u nas Panie, które przeprowadziły warsztaty dla rodziców. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności rodziców dotyczących rozpoznawania i zaspokajania potrzeb dziecka, nauka nowych technik i metod radzenia sobie z sytuacjami trudnymi.

W tym samym czasie przeprowadzone zostały zajęcia dla dzieci, których głównym celem było poprawa komunikacji z innymi, modelowanie zachowań prospołecznych i konstruktywnych sposobów radzenia sobie złością.

Efektem finalnym projektu był występ naszych dzieci w krótkim przedstawieniu „ Rodzina to nasz skarb”. Występ uczniów odbył się w BCK-u w Bytomiu przed dziećmi i rodzicami z innych świetlic socjoterapeutycznych.

14 grudnia 2018

Alfred, Izydor