Co u was słychać?

Magiczny Świat…
Opublikowano: wtorek, 25 kwietnia 2017

Jak cudownie chociaż na moment móc poniekąd cofnąć się w czasie…. Nasza podstawówka chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Z wizyty na wizytę nabiera coraz większego uroku. Czarujące malowidła na ścianach oraz sprzęt wysokiej technologii w połączeniu z talentem dydaktycznym nauczycieli to kompozycja, która na 45 minut zabierała mnie z powrotem do świata, za którym nie raz bardzo tęsknie. Do świata czekającego na poznanie, odkrycie. Beztroskiego, ale jednocześnie pobudzającego wyobraźnie i zmuszającego do refleksji. Tak właśnie czułam się podczas odbywania praktyk pedagogiczno-psychologicznych, mających na celu zapoznanie mnie z funkcjonowaniem szkoły od strony, której jeszcze nigdy nie miałam okazji poznać - z perspektywy nauczycieli. Przyglądałam się bacznie pracy p. Magdy Kujawińskiej, Agnieszki Kośmider oraz uczestniczyłam w lekcjach przyrody p. Ewy Irzyk. Teraz już jestem pewna gdzie zaszczepiony został we mnie zalążek nauczania. Podczas „starcia z uczniami” wyobrażałam sobie siebie w roli nauczyciela i dopiero teraz zdaje sobie sprawę jak długa i ciężka droga jeszcze jest przede mną. Ale widząc takie efekty wiem, że warto. Mam nadzieje, że gdy zostanę nauczycielem, uda mi się wdrążyć w życie wskazówki, jakie miałam okazje dostać w mojej kochanej podstawówce.

Natalia Cyrankowska

Studentka Uniwersytetu Śląskiego

WNoZ Geografia, rok II.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co u was słychać?

Opublikowano: wtorek, 17 marca 2015

Wiele, wiele lat temu opuścili mury wspaniałej Szesnastki i nie zapomnieli... Uczniowie często odwiedzają swoich wychowawców, nauczycieli a  także często składają wizyty pani dyrektor, z którymi wiążą ich bardzo miłe, ciepłe i serdeczne wspomnienia. Regularnie absolwenci biorą także udział w zajęciach Klubu Dzieci Ciekawych Wszystkiego oraz Klubu Młodego Recenzenta. Ostatnio odwiedziła i aktywnie współpracowała z nami Natalia Cyrankowska - tegoroczna maturzystka. Natalia poprowadziła z dziećmi cykl zajęć integrujących dzieci na różnym poziomie wiekowym. W efekcie powstała Kronika Wspomnień. Grupa uczestników spotkań była zachwycona starszą koleżanką, dziękują jej za ciekawie przeprowadzone zajęcia  i oczekują częstszych kontaktów.

14 grudnia 2018

Alfred, Izydor